Kunst Og Køkkentøj I Aarhus På En Oktoberdag

Job hos Kunst og Køkkentøj

Kunst og Køkkentøj har siden 1988 forhandlet gastronomisk værktøj til private og professionelle. Vi tester og udvælger vores gryder, pander, knive og bageudstyr efter praktisk anvendelse og holdbarhed. Og så leder vi altid efter gode, nye kolleger til vores butikker i København og Aarhus.

Uopfordret ansøgning

Du er meget velkommen til at sende os en uopfordret ansøgning, hvis du mener du kan gøre en forskel for vores kunder og os.

Om at arbejde i Kunst og Køkkentøj
Hvis du drømmer om at give kunder kyndig rådgivning, nørde køkkengrej og bidrage til den gode stemning, så er vi meget interesserede i at høre fra dig. Det gør ikke noget, hvis du ikke ved så meget om køkkengrej endnu – det lærer du.

Men søg kun, hvis du faktisk kan lide at lave mad, har et ægte servicegen og bliver glad af at dele din viden med andre. En væsentlig del af arbejdet i Kunst og Køkkentøj består i at rådgive vores kunder om køb af køkkengrej, så du skal trives med at tale om gryder, pander og knive – og have lyst til at hjælpe folk med at finde det rigtige værktøj til deres køkken.

Gode armkræfter
Da arbejdet hos os som regel indebærer udpakning af varer og da mange af varerne er tunge sager, er gode armkræfter en fordel.

Vores butikker

Kunst og Køkkentøj
Østergade 26 D, Bernikow Gården
1100 København K

Læs mere om butikken i København

Kunst og Køkkentøj
Åboulevarden 41
8000 Aarhus C

Læs mere om butikken i Aarhus

Send din ansøgning:
Du kan sende en uopfordret ansøgning inkl. CV til direktør og grundlægger Per Nikolaj Kampmann på pnk@kunstogkokkentoj.dk. Du er velkommen til at vedlægge referencer, eksamenspapirer og lignende.


Se mere

Kunst og Køkkentøj i København

Kunst og Køkkentøj i København

Butikken ligger i Bernikow Gården, som du finder på Strøget, ca. 200 meter fra Kgs. Nytorv. Du kan også gå via Pistolstræde eller Kristen Bernikows Gade.

Se mere
Kunst og Køkkentøj i Aarhus

Kunst og Køkkentøj i Aarhus

Butikken i Aarhus ligger midt i byen, ved broen over Aarhus Å, overfor Magasin. Du kan gå via Åboulevarden, Frederiksgade eller Immervad.

Se mere
Webshop med e-mærke

Webshop med e-mærke

Kunst og Køkkentøj er godkendt af e-mærket, hvilket er et synligt bevis på en tryg handel. Vi tilbyder 1-2 hverdages levering og fri fragt til pakkeshop ved 500 kr.

Se mere
Om Kunst og Køkkentøj

Om Kunst og Køkkentøj

Kunst og Køkkentøj har siden 1988 forhandlet gastronomisk værktøj til private og professionelle. Læs mere om os her.

Om os